Årskonferanser

Årskonferansen 2010

Program og videoklipp

Kulturrådets årskonferanse 2010 - Kunst for alle? ble avholdt på Union Scene i Drammen, 18-19. november 2010. Her finner du program med lenker til videoopptak fra konferansen.

TORSDAG 18. NOVEMBER 2010

12:00 - Registrering, kaffe og lett lunsj
13:00 - Folkofon Ole Hamre og Helge Lilletvedt Video
13:15 - Velkommen ved Norsk kulturråds leder Bentein Baardson Video
13:20 - Innlegg ved kulturminister Anniken Huitfeldt Video
13:45 - Å skaffe seg et nytt publikum ved Knut Olav Åmås (kultur- og debattredaktør i Aftenposten) Video
14:00 - Kulturpolitikk og publikum, debatt
Samtale mellom kulturminister Anniken Huitfeldt (Ap), Olemic Thommessen (H), Ib Thomsen (FrP) og Ågot Valle (sv). Ordstyrer: Hans Olav Brenner (NRK). Debatten blir direktesendt i NRK P2, og er et samarbeid med NRK. Video
14:45 - Pause
15:15 - Strategies for audience development in the United Kingdom, ved David Brownlee (Audiences UK) Video
15:45 - Publikum og offentlighet
Reproduksjonen av publikum ved Arild Danielsen (førsteamanuensis i sosiologi, Høgskolen i Vestfold) Video
Panel: Arild Danielsen, Egil Bjørnsen (Agderforskning), Shanti Brahmachari (Den Mangfoldige Scene) og Eva Løveid Mølster (kunstfilosof)  Ordstyrer: Asta Busingye Lydersen (Norsk kulturråd) Video
16:30 - Digitalisering, kunst og offentlige rom
Offentlighet, kunst og digitale medier ved Eirik Newth (forfatter og blogger) Video
Panel: Kristian Meisingset (kulturredaktør Minerva), Ida Klingvall (Drammens Museum) og Per Platou (PNEK) Ordstyrer: Asta Busingye Lydersen Video
18:30 - Besøk til Drammens Museum – Bussavgang 18.15
Presentasjon av museet som forvalter et bredt kulturhistorisk materiale av gjenstander, bygninger og billedkunst fra eldre og nyere tid.
19:30 - Mottakelse på Papirbredden – Drammens kunnskapspark
20:00 - Middag Union Scene
Musikkinnslag: Noora Noor

Fredag 19. november 2010

09:00 - Videoklipp fra Vildanden Av Vegard Vinge og Ida Müller
09:10 - Scenekunst og publikum ved Jon Refsdal Moe (teatersjef Black Box teater) Video
09:25 - Kunstneren, verket og publikum med Synne Bull (Bull.Miletic), Nasra Ali Omar (musiker), Stig Sæterbakken (forfatter), Hooman Sharifi (koreograf) og Kate Pendry (skuespiller)
Ordstyrer: Erlend Høyersten (direktør Kunstmuseene i Bergen) Video
11:00 - Pause
11:30 - Arenaer og kunstformidling
Publikum på Litteraturhuset ved Aslak Sira Myhre (leder Litteraturhuset) Video
Panel: Aslak Sira Myhre (Litteraturhuset), Audun Eckhoff (Nasjonalmuseet for kunst, arkitektur og design), Ragnhild Dalheim Eriksen (Riddu Riddu), Lars Petter Hagen (Ultimafestivalen 2010), og Tone Ulltveit-Moe (Drammen kommune) Ordstyrer: Arnfinn Bjerkestrand (Norsk kulturråd) Video
12:45 - Tabanka Crew – Dansekompani Video
13:00 - Lunsj

Les fullstendig program med informasjon om bidragsytere: