Hopp til innhold

Forfulgte forfattere får nettsted

Norsk kulturråd gir 150 000 kroner i støtte til ICORN, et nettsted og nettverk for forfulgte forfattere verden over. Et prosjekt av nasjonal betydning og internasjonalt format. Kommunikasjon er kjerneordet for det nye internasjonale nettverket for forfulgte forfattere som nå bygges opp. (09.01.07).
Forfulgte forfattere får nettsted

ICORN har startet utviklingen av nettstedet www.icorn.org, som også skal omfatte et nettidsskrift om forfattere og litterære verk.

Ambisjonene er å virkeliggjøre idealene om litterær ytringsfrihet på en mer realistisk og slagkraftig måte enn tidligere. Slagordene Protection og Promotion – beskyttelse og markedsføring står side om side på nettsidene, og signaliserer hva ICORN ønsker å tilby forfulgte forfattere.

Det økonomiske tilskuddet fra Kulturrådet skal brukes til utvikling av selve nettstedet og til nettverksbygging for en søknadsprosess inn mot EUs nye kulturprogram ”Kultur”.

ICORN har sitt hovedkvarter i Stavanger, og drives administrativt fra Sølvberget, Stavanger kulturhus, gjennom en samarbeidsavtale med International PENs writers in Prison.

Les mer om Chenjerai Hove under Kapittel 2006

Bilde: Chenjerai Hove, Stavangers gjesteforfatter, leser egne dikt. Foto: ICORN 

Skrevet av: Heidi Nesttun Sunde
Sist endret: 15.04.2009
Norsk kulturråd, Postboks 8052 Dep, 0031 Oslo Tlf: +47 21 04 58 00 Faks: +47 22 33 40 42 Epost: post@kulturrad.no
Utviklet i KeyPublisher, et Keyteq produkt
Design av Fete typer