Hopp til innhold

Forced Entertainment til Bergen

Kulturrådet gir BIT Teatergarasjen 100 000 kroner til gjestespill under biennalen Meteor 4.-15. oktober 2007. Meteor er en ung scenekunstfestival, som etter prøveperioden på fem år ønsker å etablere seg blant de viktigste teaterfestivalene i Norge. (09.01.07)

Forced Entertainment til Bergen

Det engelske kompaniet, Forced Entertainment, er invitert til Meteor neste høst. Kompaniet er kjent i store deler av verden og beskrives som en av de mest briljante eksperimentelle teatergruppene i Europa. Kompaniet har gjestet Norge flere ganger før og de har opparbeidet seg et solid forhold til både teatermiljøet og til kunstmiljøet og publikum generelt.

Forced Entertainment ble opprettet 1984 i Sheffield i England. Kompaniet består av seks scenekunstnere som tar for seg alt fra regi og tekst til design og gjennomføring av selve forestillingene. Gruppen har som mål å reflektere det som skjer rundt oss i det moderne, urbane samfunnet, med å stille spørsmål og engasjere seg i flere subkulturer på en veldig provoserende måte.

 

Forced Entertainment, Exquisite Pain
Exquisit Pain (2005) av Forced Entertainment.
Foto: Hugo Glendinning
Skrevet av: Riikka Taipale
Sist endret: 15.04.2009
Norsk kulturråd, Postboks 8052 Dep, 0031 Oslo Tlf: +47 21 04 58 00 Faks: +47 22 33 40 42 Epost: post@kulturrad.no
Utviklet i KeyPublisher, et Keyteq produkt
Design av Fete typer